Aktualności

Banner Vectra
Lato z muzeum we Wschowie

Wydarzenie w cyklu „Lato z Muzeum” Wykład, jak i wystawa czasowa dedykowane są artystom okresu międzywojennego. Przybliżone zostaną dzieła inspirowane sztuką dalekich kultur pozaeuropejskich.

Podczas oprowadzania kuratorskiego zaprezentowana zostanie twórczość chorwackiego artysty Ivana Meštrovicia, który z niebywałą łatwością łączył w swych rzeźbach nowości ze świata sztuki, takie jak modny wówczas styl art deco, z formami antycznymi czy ludowymi. Meštrović czerpał również inspirację z innych kultur, takich jak perska i egipska, z których szczególnie tę drugą upodobali sobie polscy twórcy, w tym architekci. Przybliżona zostanie również postać kontrowersyjnego artysty Stanisława Szukalskiego, którego osobliwy styl charakteryzował się niezwykłą elastycznością form. Jako pierwszy polski artysta nawiązywał w swojej twórczości do sztuki Mezoameryki Majów i Azteków.

Wykład odbędzie się 12 lipca 2019 r. (piątek) o godz. 19.00 w siedzibie Muzeum przy placu Zamkowym 2 i połączony zostanie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie czasowej „Od Marcina Rożka do Ivana Meštrovicia. Utracone i niezaistniałe projekty w przededniu II wojny światowej”.

 

lato z muzeum we wschowie

Dodaj komentarz

Pogoda & Jakość PowietrzaSprawdź

Rozkład Jazdy PKP Wschowa