Aktualności

Banner Vectra
Gmina musi dopłacić do remontu sali widowiskowej CKIR

Wstępnie około 300 tysięcy złotych więcej pochłonie remont sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Wykonawca inwestycji jest w trakcie przygotowywania kosztorysu – mówi Agnieszka Tomczak, rzecznik prasowy wschowskiego Urzędu

Już w trakcie remontu, po ściągnięciu stropu sufitu, okazało się, że do wymiany będzie tak naprawdę cała konstrukcja dachu. Wcześniej planowano jedynie jej wzmocnienie. W niektórych miejscach belka podtrzymująca konstrukcję dachu była wygięta o około 12 centymetrów. Nie ukrywamy, że w tym momencie stwarza to zagrożenie dla całej budowy, stąd decyzja o wymianie całej konstrukcji stropu - mówi Agnieszka Tomczak.

To zadanie pochłonie najwięcej dodatkowych środków. Istnieje również konieczność dostosowania obiektu do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Prawdopodobnie będzie musiała zostać wymieniona instalacja elektryczna. Ile dokładnie gmina będzie musiała dołożyć do tego zadania gmina okaże się po sporządzeniu przez wykonawcę kosztorysu. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Dodaj komentarz

Pogoda & Jakość PowietrzaSprawdź